...

На сьогодні DevOps інженер – одна з найнеобхідніших позицій в компаніях, де розробляються продукти. Щоб відповісти на це питання, для початку нам необхідно розібратися із самою методологією і DevOps інженерами. «Створюємо нові віртуальні машини, пишемо сервіси для їх додаткового моніторингу і так далі». До шостого заняття ви можете повернути100% внесених за навчання коштів. Мобільні програми стали вже невід’ємною частиною повсякденного життя.

Тут також потрібні знання Docker, Ansible чи популярний на сьогодні Helm. Це не те, щоб погано, але це відрізняється від ідеї DevOps, яка має спростити кооперацію між розробниками та інженерами по інфраструктурі. Немає повноцінного відчуття приналежності до проєкту, що в підсумку тільки демотивує. Тому пам’ятайте, що стереотипи або обмеження devops вакансії – це те, з чим потрібно боротись, але ніяк не сприймати як перешкоду на шляху до побудови кар’єри в ІТ. Маючи мотивацію всередині, крок за кроком ви зможете досягти всього, чого ви прагнете. Front-end розробниці або розробники зосереджуються на створенні візуальних елементів сайту, які користувач бачить і з якими взаємодіє.

Роль DevOps-інженера та його/її обов’язки

Основна суть CI — отримати код, протестувати його, зібрати і ще раз протестувати, після чого упакувати та відправити на збереження в так званий сервер артефактів. Оскільки DevOps — це методологія, шляхи вирішення чи створення інфраструктури та процесів завжди відрізняються, що впливає на https://wizardsdev.com/ кількість інструментів та технологій, які потрібно знати чи вчити. Ознайомитися зі списком технологій та інструментів можна за цим посиланням. На ділі ж всі ці субролі виконує одна людина або ж кілька ролей інший фахівець. Буває так, що розробник може виконувати завдання Build Engineer.

Що має знати DevOps Engineer

В ідеалі ці практики забезпечують дотримання принципів SRE і допомагають людям, які керують системами, дізнаватися більше, розвиватися та відчувати підтримку. Порівнявши SRE з DevOps, ми побачимо, що вони мають однакові кінцеві цілі. Обидві методики намагаються привести розробку і операції у відповідність із задоволеністю клієнтів. Коли ми говоримо про DevOps-інженера потрібно розуміти, що цей фахівець не є якимось конкретним вузькопрофільним спеціалістом. ➕ DevOps-и опановують багато різних методології та інструментів, отже вони однозначно знають і вміють дуже багато у різних сферах.

ТОП 5

➕ Зв’язок між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту. На інтерв’ю оцінюють логічне мислення, готовність до навчання. Цінується вміння самостійно знаходити інформацію та ставити запитання досвідченішим колегам.

Ці навички можна опанувати на DevOps курсі — такі проводять великі IT-компанії (наприклад, SoftServe) або онлайн-школи. Веде Telegram-канал, де ділиться досвідом SysOps та публікує поради, як стати DevOps Engineer. Сценарії командного рядка — це набори тих же команд, які можна вводити з клавіатури, зібрані у файли й об’єднані спільною ціллю. Результати роботи команд можуть служити вхідними даними для інших команд.

DevOps: зарплатня фахівця в IT

Моніторинг — це гарантія того, що ваша система працює, як належить, і всі операції виконуються коректно. Якщо раптом щось йде не так — моніторинг знатиме про це першим і сповістить у зручний для вас спосіб. Відтак, можна бути впевненим, що все гаразд до того моменту, поки немає відповідних сповіщень.

Що має знати DevOps Engineer

А зараз я працюю в компанії Intellias у ролі Senior Lead DevOps Engineer та приймаю активну участь у Center of Excellence. Найближчим часом буду переходити у внутрішній Technology Office як експерт для налагодження процесів на нових проєктах. Звісно, заробітна плата може відрізнятися в залежності як від типу вашого досвіду (сапорт, білд-інженер, SRE тощо), так і від швидкості сприймання інформації. Тобто реально стати Senior чи Architect після 3-4 років, але це радше виключення, ніж правило. Дякую за допомогу в написанні статті Олексію Асютину і ще 5 українських DevOps інженерам, які поділилися з DOU таїнствами своєї професії.

Цикл публікацій «IT-професії». DevOps Engineer

➕ Останній, але не менш значущий плюс — це необов’язкове знання мов програмування. Так, із базою все одно доведеться ознайомитись, але це прийде поступово. Відповідно, це спрощує перехід із системного адміністрування чи навіть з іншої професії у DevOps. DevOps-інженери зараз розлітаються, мов гарячі пиріжки.

  • На даний момент відкриті DevOps інженер вакансії, піднімайтесь вище, ознайомтеся з умовами, клацніть на номер телефону та записуйтесь на співбесіду.
  • Забезпечення моніторингу, реакція на різні позаштатні ситуації.
  • Наприклад, якщо програмісти і тестувальники відповідають за Development, то адміністратори відповідальні за Operations.
  • Якщо розпорошуватися і додати ще фішечок — є ймовірність закінчити навчання в той момент, коли технологія застаріла і більше нікому не потрібна.
  • Головне — знати мову настільки, щоб використовувати її для написання програм для автоматизації процесів.

Наприклад, в SoftServe
IT Academy 28 грудня розпочинається курс
для девопсів у Львові. А в 2021 році компанія проведе
курси
в Рівному, Чернівцях, Дніпрі,
Івано-Франківську. Рекомендуємо
відстежувати майбутні події, наприклад,
на dou.ua. DevOps інженеру треба розумітися на специфіці розробки, тонкощах адміністрування і тестування.

Інженер даних відповідає за об’єднання, систематизацію інформації з різних джерел. Вони інтегрують, консолідують, очищають дані, а потім структурують їх для використання в аналітичних програмах. Завдання інженера – це зробити дані легко доступними та оптимізувати екосистему великих даних своєї організації.

DevOps для сисадмінів

Конкуренція на ринку менша, а винагорода, відповідно, більша. DevOps повинен заохочувати культуру колаборації та відкритих процесів у компанії. Це може бути складно, адже деякі організації звикли “ховати” процеси одних команд від інших.

Для управління конфігураціями — Ansible, Chef, Saltstack та Puppet. Вона заперечує класичне твердження, що розробники повинні виконувати лише свої обов’язки й не цікавитись, наскільки успішним буде запуск продукту в продакшн. Також ця культура не передбачає пошук «більш винної» команди у разі невдачі. Це значить, що проблема, яка виникає — загальна, і кожен зацікавлений в її усуненні. Тому методику DevOps запровадили в якості «з’єднувального елементу» між двома командами задля покращення результату та підвищення швидкості процесів.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

+ 13 = 15